Spotify Antrenman Listelerine Alternatif: Bol Alman Vokal, Biraz Digital Hardcore, Çokça Metal&Rock

Eğer düzenli spor yapan biriyseniz ve müzikle motive oluyorsanız sık sık yeni şarkı arayışına girmeniz muhtemel bir durumdur. Spotify’ın hazırladığı antrenman listeleri genellikle beni tatmin etmediğinden sizlere 25 şarkılık bir liste oluşturdum ve bu listeden seçtiğim 5 şarkıyla beraber gruplardan kısaca bahsettim.

Rabbit Junk

2004’te Seattle’da kurulan grup, hip hop, nu metal ve new wave gibi akımlardan etkilenmiş. Grup üyelerinden J.P. Anderson‘ın tabiriyle “Hardclash” diyebiliriz bu karışıma. Eğer dijital seslerden pek de hoşlanmayan biriyseniz, başta ilginç hissettirse de aradaki metal ritmin etkisiyle birlikte idman esnasında epeyce enerji yükselten bir şarkıya dönüşüyor.

Written by Wolves

Yeni Zelanda’dan bir rock grubu Written by Wolves. Bu şarkı biraz aksiyon filmlerini andıran bir havaya sahip, zaten grubun sitesinde “About” kısmına girdiğinizde bu hissin şans eseri olmadığını öğreniyorsunuz: Rock, Alternative, Electronic ve Pop elementlerini birleştirerek, dinleyiciye neredeyse “sinematik bir deneyim” yaşatmak hevesiyle yola çıkmışlar.

Eisbrecher

Listede 7 şarkısı olan Eisbrecher, Megaherz’den ayrılan iki üyenin girişimleriyle kurulmuş. (Megaherz’in de 2 şarkısı bulunuyor listede) “Neue Deutsche Härte” akımına mensup olan grup, Zwischen uns ve Miststück gibi şarkılarıyla, hızlı ve yoğun bir antrenmana oldukça uygun. Burada paylaştığım 1000 Narben şarkısının ismi “1000 scars” gibi çevriliyor yani bin yara izi; nakarat kısmındaki sözlerde de bunlardan pişmanlık duymama ve bunların verdiği güç vurgulanıyor.

OOMPH!

Oomph! 1989 çıkışlı bir grup ve az önce bahsettiğimiz “Neue Deutsche Härte” akımının öncülerinden. Listede 2 şarkısı bulunuyor fakat antrenman dışında da dinlenebilecek oldukça güzel şarkıları var. Burada paylaştığım Such mich find mich şarkıları da epey neşeli ve enerjik bir havaya sahip. Bu sene 18 Ocak’ta yeni albümlerini (Ritual) piyasaya süren grubun internet sitesini başlığa koyduğum linkten inceleyebilirsiniz.

Stahlmann

2008 çıkışlı yine OOMPH! ve Eisbrecher ile aynı akıma mensup bir grup Stahlmann. Military Lapdance şarkısı belli bir ritim yakalayıp sürdürmeniz gereken idmanlarda epey güzel gidiyor diyebilirim. Stahlmann da geçtiğimiz mart ayında yeni albümünü çıkardı, albümün Spotify sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu beş grubu ve şarkıları beğendiyseniz hazırladığım listeye göz atabilirsiniz:

One thought on “Spotify Antrenman Listelerine Alternatif: Bol Alman Vokal, Biraz Digital Hardcore, Çokça Metal&Rock

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.