OSI, Martin Rubashov ve CKY ile Underrated Tuesday

8. Underrated Tuesday’e hoşgeldiniz. Resmi olarak 2 aydır bu etkinliği yaparak daha fazla ilgiyi hak ettiğini düşündüğüm şarkıları ve grupları paylaşıyorum. Bu süreçte birkaç grupla iletişime geçmek ve yetenekli insanlarla tanışmak harika bir deneyim oldu. Bu haftaya özel aşağıya bir anket açtım, gelecek Underrated Tuesday yazıları için aklınızdaki şarkı veya grupları yazabilirsiniz. 🙂

Hideout

Martin Rubashov’un gerçek bir underrated vakası olduğunu anladığımda oldukça şaşırdım. Müziğinde daima alışılagelmişin dışında bir şeyler var; bu bazen saz bazen sitar bazense İrlanda buzukisi olabiliyor. Her ne kullanırsa kullansın sesiyle müziğinin aroması sihirli bir biçimde birleşiyor ve bu esnada kır evinde yaşayan gotik bir keşiş gibi hissetmemek elde değil. 🙂 Bu şarkıyı sevdiyseniz ikinci önerim Muddy Mountain King, bir bakın derim…

Radiologue

Genel olarak tekinsiz ve gergin şarkılar tanıttım bu blogda ve Radiologue da yine onlardan biri. Hipnotik, pasif agresif ve güçlü bir ruh grubun tüm şarkılarını domine ediyor. Bu arada grubun geçmişi de benzerlerinden bir hayli farklı: aslında bir çeşit stüdyo projesi gibi başlamışlar, üyeler bağımsız olarak katkıda bulunuyor, uzak mesafeden çalışılıyor ve en son kısımda bir araya gelinip şarkılar tamamlanıyordu.

Jim Matheos, Kevin Moore, Mike Portnoy, Sean Malone gibi isimler grubun yaratımlarında adı olan, gerçekten tanınmış diyebileceğimiz isimler ancak pek çok kişi farklı albümlere katkıda bulunmuş. O.S.I müziğiyle, oluşumu ve duruşuyla “supergroup” tanımlamasının hakkını veriyor.

Replaceable

Bu şarkı sizi harekete geçirmeli diye düşünüyorum. CKY’nin enerjisi müthiş (merak eden varsa grubun ismi Camp Kill Yourself’ten geliyor) ve sarkastik bir havaları da mevcut. Grubun karanlık ve daha yumuşak parçaları da var fakat şimdilik benim favorim Replaceable.

One thought on “OSI, Martin Rubashov ve CKY ile Underrated Tuesday

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.