Underrated Tuesday: İzini Kaybettiren Gruplar Bear Lake ve Turtle Giant

Adı pek bilinmedik, öyle çok da popüler olmayan ama dinleyince neymiş ki bu dediğim şarkıları tanıttığım bir seri olan Underrated Tuesday’de bu kez gerçekten izlerini bulamadığım iki grubun şarkılarından bahsedeceğim… Turtle Giant ve Bear Lake!

All For The Taking

Öncelikle belirtmek isterim ki uzun zamandır ilk kez aradığım bir şarkıyı stüdyo kaydı olarak Youtube’da bulamadım, grubun tüm şarkılarını bulabileceğiniz tek yer Spotify. Bunun dışında Soundcloud’da da 23 şarkıya erişebilirsiniz ama genel olarak Turtle Giant ile ilgili herhangi bir bilgiye ulaşmak pek mümkün değil gibi görünüyor.

Acelesiz, telaşsız, tatlı bir yanları var ama tutkulu bir vokale sahipler. Nedense bana bazı tınıları Red Hot Chili Peppers anımsattı, net olarak onlara benziyorlar veya esinlenmişler denilemez fakat bir yakınlık seziliyor. Soundcloud arşivlerinden bir şarkı daha bırakıyorum, yine sakin, ve pürüzsüz temaslarıyla karşılaşacağınız Germany I and II

Where Do We Go?

Önceki grupla tarzlarını oldukça benzer bulabileceğiniz Bear Lake de yine güncel olarak adını hiçbir yerde göremediğim bir grup. Temel bir melodi üzerine neredeyse bazı yerlerde monolog hissi veren vokal şarkıyı kolay dile dolaşan bir hale getiriyor. Zorlamasız, yormayan bir müzikleri var. Spotify üzerinden 3 albümlerine ulaşabilirsiniz.

One thought on “Underrated Tuesday: İzini Kaybettiren Gruplar Bear Lake ve Turtle Giant

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.